Kontakt

Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół

ul. Błotna 2

33-100 Tarnów

14 6217511

sekretariat@nn-szkola.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

BEZPIECZNIKI TAURONA WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA 2015/2016

2016-06-15

Nasza szkoła została zgłoszona do programu edukacyjnego: ,,Bezpieczniki TAURONA, Włącz dla dobra dziecka”.

Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Program trwa od września 2015 do czerwca 2016 r. Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.

20 maja 2016 r. dzieci klas I-III obejrzały dostępny na stronie internetowej projektu film ,,Włącz ostrożność”. Uczyły się, jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z prądem. W trakcie tych zajęć poznawały, co to jest prąd, jak powstaje i dociera do domów, jakie urządzenia działają na prąd i jak z nich bezpiecznie korzystać.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

CERTYFIKAT BEZPIECZNIKI TAURONA

(tekst: Elżbieta Wilk)

 

Czytaj więcej o: BEZPIECZNIKI TAURONA WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA 2015/2016

Z WIZYTĄ W TELEWIZJI TVN

2016-06-03
Powiększ zdjęcie

2 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na interesującą wycieczkę do Telewizji TVN w Krakowie.

Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Kramarczyk-aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, obecnie związany z telewizją. Użyczał swojego głosu postaciom w popularnych bajkach tj. „Strażak Sam” i „Smerfy”.

Odwiedziliśmy studio nagrań” Rozmów w toku”, hale zdjęciowe popularnych seriali „Szpital”, „Szkoła”. Spotkaliśmy aktorów i statystów pracujących przy produkcjach.

Ciekawą atrakcją było studio nagrań, w którym uczniowie nagrali swój pierwszy program telewizyjny” Trzy Pytania”. Część gimnazjalistów bezpośrednio uczestniczyła w nagraniu, natomiast inna grupa obsługiwała kamery i  pracowała w reżyserce. Pan Jerzy podarował nam płytę DVD z nagraniem naszego programuJ

Na pamiątkę otrzymaliśmy zdjęcia z autografami popularnych aktorów.

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W TELEWIZJI TVN

"MÓJ PINOKIO" - KONKURS PLASTYCZNY ORAZ WYCIECZKA DO TEATRU

2016-06-02

Przygoda przedszkolaków z postacią Pinokia rozpoczęła się od udziału w konkursie plastycznym „Mój Pinokio” zorganizowanym przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie postaci Pinokia według dowolnego pomysłu oraz z wykorzystaniem dowolnej  techniki plastycznej.

Po konkursie plastycznym przyszedł czas na udział w spektaklu teatralnym pt.  „Pinokio”. Ciekawa scenografia, muzyka oraz tematyka spektaklu dostosowana do wieku dzieci w sposób łatwy i przyjemny pokazuje zachowania akceptowane społecznie, a krytykuje niewłaściwe postępowanie. Dzieci z uśmiechem na twarzy oglądały spektakl oraz podpowiadały głównemu bohaterowi, jak ma postąpić.

Ciekawa opowieść o drewnianej kukiełce, której nie bez powodu rośnie nos, uczy, bawi oraz pokazuje najważniejsze wartości, jakimi każdy powinien kierować się w życiu.

(tekst: Sylwia Kaziród)

Czytaj więcej o: "MÓJ PINOKIO" - KONKURS PLASTYCZNY ORAZ WYCIECZKA DO TEATRU

FESTIWAL RODZINNY "ŚWIĘTUJEMY Z UŚMIECHEM"

2016-06-01
Powiększ zdjęcie

Mimo intensywnego czasu nauki przed zbliżającym się końcem roku szkolnego, dziś poczuliśmy się bardzo wyjątkowo i radośnie, a to za sprawą festiwalu z okazji Dnia Rodziny. To szczególny dzień nie tylko dla dzieci, ale także dla Rodziców naszych podopiecznych, którzy licznie zaszczycili nas swoją obecnością.

Pogoda sprzyjała naszej uroczystości i wszyscy w dniu dzisiejszym bawili się doskonale. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Marzena Nowakowska, dzięki której dzisiejszy dzień na długo pozostanie w naszych pamięciach.

Czytaj więcej o: FESTIWAL RODZINNY "ŚWIĘTUJEMY Z UŚMIECHEM"

GRA MIEJSKA 2016 „WIEDZIEĆ, UMIEĆ, CHCIEĆ”

2016-05-31

31.05.2016 roku odbył się finałowy etap gry konkursu " Wiedzieć, umieć, chcieć" zorganizowanego przez organizację Europe Durect.

Nasza drużyna „euroZiomki”do finału zakwalifikowała się z I miejsca.

Reprezentanci naszej szkoły „euroZIOMKI” to: Oliwia Kobyłecka, Julia Drebot, Zofia Żak oraz opiekun drużyny Pan Mateusz Michalski.

W finałowej rozgrywce uczniowie brali udział w grze miejskiej. Uczestnicy mieli w różnych, wyznaczonych miejscach Tarnowa odpowiadać na pytania dotyczące Unii Europejskiej. Po dotarciu na metę nastąpiło sumowanie punktów. Ostatecznie nasza szkoła wywalczyła IV miejsce. 

(tekst: Zofia Żak)

Czytaj więcej o: GRA MIEJSKA 2016 „WIEDZIEĆ, UMIEĆ, CHCIEĆ”

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma