Kontakt

Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół

ul. Błotna 2

33-100 Tarnów

14 6217511

sekretariat@nn-szkola.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

TESTY CAMBRIDGE ENGLISH YLE

2016-04-23
Powiększ zdjęcie

W obecnym roku szkolnym nasza placówka wzbogaciła swoja ofertę edukacyjną o możliwość zdawania testów Cambridge English YLE /YOUNG LEARNERS ENGLISH/. Jest to oferta skierowana do uczniów szkoły podstawowej realizowana przy współpracy z Centrum Egzaminacyjnym BRYTANIA.

Egzaminy YLE są w pełni przystosowane do psychologicznych i psychospołecznych uwarunkowań dzieci. Dostępne są one na trzech poziomach zaawansowania: YLE Starters, YLE Movers, YLE Flyers, dzięki temu uczniowie mają jasno wytyczoną ścieżkę stopniowego rozwoju umiejętności językowych.

LINK DO ALBUMU

Czytaj więcej o: TESTY CAMBRIDGE ENGLISH YLE

SPOTKANIA Z KULTURĄ, CZYLI SPOTKANIE Z SZEKSPIREM..

2016-04-23

W ramach organizowanego w ZNNS programu Spotkania z Kulturą, w dniu wczorajszym gimnazjaliści w godzinach wieczornych mieli przyjemność uczestniczenia w sztuce Romeo i Julia. Tematyka dramatu nie straciła swoich wartości mimo upływu czasu, a tytuł dramatu Szekspira urósł do rangi symbolu nieszczęśliwej miłości, dlatego cieszy się niesłabnącym powodzeniem przede wszystkim wśród młodzieży.

Dramat wystawiony został na deskach jednego z najpiękniejszych teatrów Europy: Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, często nazywanego świątynią sztuki i Wawelem polskiego teatru, to tu debiutowali wybitni artyści Młodej Polski.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie w ramach programu, uczestniczyli również w innych spektaklach sceny tarnowskiej i rzeszowskiej.

Czytaj więcej o: SPOTKANIA Z KULTURĄ, CZYLI SPOTKANIE Z SZEKSPIREM..

MARATON Z EGZAMINEM GIMNAZJALNYM ROZPOCZĘTO!

2016-04-18
Powiększ zdjęcie

Uczniowie z trzecich klas gimnazjum ZNNS w dniu dzisiejszym rozpoczęli swój trzydniowy egzamin gimnazjalny.

W poniedziałek rozwiążą testy z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Wtorek, to czas zmagań z matematyką i naukami przyrodniczymi. W środę czeka ich egzamin ze znajomości z języka nowożytnego na dwóch poziomach. Najpierw test na poziomie podstawowym, a po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu.

Życzymy naszym gimnazjalistom wysokich wyników, dzięki którym wybiorą wymarzoną przez siebie szkołę średnią.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: MARATON Z EGZAMINEM GIMNAZJALNYM ROZPOCZĘTO!

KLASA VIB NA WYCIECZCE W WARSZAWIE 11-13.04.2016r.

2016-04-13
Powiększ zdjęcie

Nie każdy ma szansę i nie każdy ma czas na to, by zgłębić uroki naszej stolicy- Warszawy. Nam udało się to zrobić w ciągu trzech dni naszej wycieczki, która nie tylko pokazała nam, jak pięknym miastem jest Warszawa, ale także pozwoliła na spojrzenie z perspektywy mieszkańca Europy… Tak! Właśnie Europy!

Odwiedziliśmy między innymi Stadion Narodowy, o którym mówi się, że jest jednym
z najokazalszych na naszym kontynencie, uczestniczyliśmy także w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik, które jest jednym z najlepszych na świecie. Mogliśmy się również poczuć jak Europejczycy odwiedzając Galerię Złote Tarasy, jeżdżąc metrem czy odwiedzając siedzibę Polskiego Radia. Warszawska Starówka – za sprawą cudownej pani przewodnik- pozwoliła nam poczuć klimat minionych wieków- byliśmy między innymi w Wilanowie, zwiedziliśmy Zamek Królewski, Łazienki. Udało się nam nawet spotkać ludzi z pierwszych stron gazet, czego dowodem są między innymi zdjęcia z członkami Golec uOrkiestry.

Warto zgłębiać wiedzę o tym przepięknym mieście nie tylko na lekcjach historii- warto tam być i na własnej skórze przekonać się, że stolica Polski ma do zaoferowania coś dla każdego!

LINK DO ALBUMU

(tekst: A. Długosz-Ordyczyńska, A. Ropek-Nowak)

Czytaj więcej o: KLASA VIB NA WYCIECZCE W WARSZAWIE 11-13.04.2016r.

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

2016-04-05
Powiększ zdjęcie

W dniu 5 kwietnia 2016 roku uczniowie klas szóstych przystąpili do Sprawdzianu Szóstoklasisty. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu języka polskiego i matematyki, natomiast drugą część stanowiły zadania  z języka angielskiego. Pomiędzy poszczególnymi częściami sprawdzianu nastąpiła przerwa, podczas której uczniowie mogli odpocząć i zregenerować swoje siły.

Po zakończonym egzaminie większość szóstoklasistów nieśmiało przyznała, że są zadowoleni z tego jak napisali sprawdzian, wiedzą jednak, że na rzeczywiste wyniki trzeba będzie cierpliwie poczekać aż do czerwca. Mamy nadzieję, że będą one z zgodne z odczuciami i oczekiwaniami naszych uczniów.

(tekst: Anita Sterna)

Czytaj więcej o: SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma