Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym zespole (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności NNSP

Jesteś tu: » Aktualności » Aktualności NNSP
  • SZKOLNY KONKURS PRZEDMIOTOWY „THANKSGIVING – AMERICAN HOLIDAY"

W dniu 24 listopada odbył się szkolny konkurs dla klas IV- VI z wiedzy o Święcie Dziękczynienia obchodzonym w ostatni czwartek listopada w Stanach Zjednoczonych. W konkursie wzięło udział dwudziestu jeden uczestników, którzy zmierzyli się z quizem oraz zadaniami sprawdzającymi znajomość słownictwa.

Zwycięzcą konkursu została uczennica klasy VB – Wiktoria Mróz, uzyskując 29 punktów na 30 możliwych. Drugie miejsce zdobyła uczennica klasy VA – Helena Woch, uzyskując 28 punktów. Trzecie miejsce zajął uczeń klasy VIA – Michał Ciurej, uzyskując 26,5 punkta.

Jury konkursu zdecydowało o przyznaniu czterech wyróżnień dla uczestników, którzy otrzymali ex aequo 26 punktów: Kamilii Szuplińskiej – klasa VIA, Aleksandry Mróz – klasa VIB, Oliwii Kobyłeckiej – klasa VA oraz Kacpra Szawicy – klasa VB.


LINK DO ALBUMU(tekst: Karolina Dumańska)

SZKOLNY KONKURS PRZEDMIOTOWY „THANKSGIVING – AMERICAN HOLIDAY
  • WYCIECZKA KLAS I DO PACANOWA

Dnia 07.11.2014 r. uczniowie klas I NNSP w Tarnowie pod opieką pani Elżbiety Wilk i pani Agnieszki Kuczery uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Pacanowa. Cel przewodni wycieczki można najkrócej ująć słowami: ,,Bawiąc – uczyć i uczyć – bawiąc”.

Europejskie Centrum Bajki jest nie tylko miejscem edukacji, gdzie w formie zabawy i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych zwiedzający przenoszą się w krainę bajek i baśni, ale także miejscem kultury – gdzie zwiedzający zapoznają się z dziedzictwem baśniowym Europy. Ponadto znajduje się tam kino młodego widza, sala teatralna, pomieszczenia w których animatorzy prowadzą warsztaty z dziećmi oraz biblioteka z czytelnią posiadająca bogaty księgozbiór literatury dziecięcej i młodzieżowej. Wokół budynku znajduje się kompleks ogrodów tematycznych, w których można podziwiać różnorodność świata roślinnego.

Czas spędzony w tym magicznym miejscu minął nam bardzo szybko i przyjemnie. Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń oraz wiedzy z zakresu bajek i baśni polskich i światowych, wzbogaciła słownictwo dzieci, zachęciła do czytania, pobudziła do stawiania pytań, rozwijała wyobraźnię. Dostarczyła okazji do ćwiczenia ogólnej sprawności fizycznej, spostrzegawczości wzrokowej i wrażliwości słuchowej. Dzieci ćwiczyły pamięć i zdolność kojarzenia postaci i wydarzeń. Uczyły się obcowania z szeroko pojętą kulturą  i korzystania z jej dóbr. Nauka w formie zabawowej oraz poznawanie wielozmysłowe przyczynia się do szybszego i efektywniejszego zapamiętywania. Wycieczka stworzyła okazję do rozwijania zainteresowań. Dzieci poznały nowe gatunki roślin, pracowały z  mapą, obserwowały piękno ukształtowania terenu,  poszerzyły wiedzę o krajach europejskich. Ponadto uczniowie doskonalili orientację w przestrzeni i na płaszczyźnie. Tutaj była okazja do autentycznych zakupów, a nie tylko zabawy w sklep. Zwiedzanie wystawy dostarczyło dzieciom wiedzy na temat nowoczesnych technologii multimedialnych oraz umożliwiło ich wykorzystanie w procesie uczenia się i zabawy. Na trasie bajkowej podróży cały czas towarzyszyły nam  lasery, ciekawe efekty świetlne, ekrany dotykowe, projektory multimedialne. Dla wszystkich dzieci była to ogromna atrakcja. Sądzimy, że w czasie wycieczki zostały zrealizowane założone cele. Dla uczniów wycieczka była okazją do wspaniałej zabawy. My dorośli jesteśmy świadomi, że dobrze zorganizowana zabawa uczy bawi i wychowuje.


LINK DO ALBUMU(tekst: Elżbieta Wilk)

WYCIECZKA KLAS I DO PACANOWA
  • WYCIECZKA KLAS IV NA JAMNĄ

17 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w krajoznawczej wycieczce na Jamną. Jamna to szczyt w centralnej części Pogórza Rożnowskiego, położony w malowniczej scenerii, wśród lasu. Okolice góry i wsi Jamna rozsławiła jedna z większych, w południowej Polsce, bitew partyzanckich podczas II wojny światowej. Uczniowie wraz z opiekunami dotarli na szczyt góry, gdzie  obok kościoła, znajduje się pomnik poświęcony pamięci poległym mieszkańcom wsi. Dzieci zeszły również do Doliny Krzyży, kolejnego miejsca pamięci. Kolejnym punktem wycieczki były gry i zabawy na palcu zabaw obok Bacówki. Uczniowie spędzali czas grając w piłkę nożną, siatkową, korzystając z rozmaitych możliwości wspomnianego palcu zabaw. Ostatnim punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek na ognisku obok schroniska. Mimo zmiennych warunków pogodowych (przed zejściem z góry uczestnicy wycieczki byli zmuszeni włożyć płaszcze przeciwdeszczowe), dzieci spędziły miło czas poza szkołą. Uczniowie lekko zmęczeni, umorusani i szczęśliwi powrócili na szkolny parking.


LINK DO ALBUMU


(tekst: Magdalena Janiga)

WYCIECZKA KLAS IV NA JAMNĄ
  • DZIEŃ SYGNALIZATORA

W  ramach akcji "Odblaskowa szkoła"10.10.2014 r.nasza placówkę odwiedziła tarnowska telewizja. W związku z Dniem Sygnalizatora dzieci ubrane były w barwne-odblaskowe stroje, dzięki którym były zauważalne. Dominowały kolory: pomarańczowe, żółte, zielone i czerwone. Akcja uświadamia młodym ludziom jak ważne jest bycie dobrze widocznym na drodze.LINK DO FILMU


LINK DO ALBUMU


(tekst: Justyna Dudziak)

DZIEŃ SYGNALIZATORA
  • WYCIECZKA KLAS V DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Jesienna aura sprzyja kontemplacji przyrody i podziwianiu barwnych krajobrazów pięknych zakątków Polski. Dlatego uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

W drodze do Ojcowa młodzież mogła podziwiać białe skały wapienne wyróżniające się na tle żółto – czerwonych liści drzew. Oświetlone porannymi słońca robiły niesamowite wrażenie.

Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru po ruinach zamku, który został zbudowany dla Kazimierza Wielkiego w XIV w. Następnie młodzi odkrywcy poznawali mroczne zakamarki Groty Łokietka. W ciemnych zakątkach kryły się charakterystyczne stalagmity, stalaktyty i inne formy skalne, które uczniowie poznali na zajęciach z przyrody. Eksploracja jaskini okazała się równocześnie ciekawą lekcją historii, gdyż wspomniana grota stanowiła niegdyś kryjówkę Króla Łokietka. Obecnie jednak, zamiast historycznej postaci, można tu spotkać nietoperze, które zapadają  w zimową hibernację.

W muzeum przyrodniczym uczniowie obejrzeli film 3D prezentujący historię powstania Ojcowskiego Parku  Narodowego. Ponad to, przyjrzeli się eksponatom fauny i flory występującej na jego terenie.

Ostatnim punktem wycieczki był spacer pod skałę zwaną Maczugą Herkulesa. Siedząc u jej stóp słuchano legend opowiadanych przez przewodnika i podziwiano wznoszący się nieopodal zamek w Pieskowej Skale.

Śmiało można stwierdzić, że ten dzień pełen wrażeń, bogaty w  nowe doświadczenia stanowił doskonałą lekcję historii i przyrody w terenie.LINK DO ALBUMU


(tekst: Anita Sterna)

WYCIECZKA KLAS V DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO