Kontakt

Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół

ul. Błotna 2

33-100 Tarnów

14 6217511

sekretariat@nn-szkola.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

2016-09-01
Powiększ zdjęcie

1 września uczniowie ZNNS w Tarnowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza św.w kościele parafialnym.
Następnie uczniowie, rodzice, grono pedagogiczne zostali powitani przez Panią dyrektor Helenę Tucką. Pani dyrektor szczególnie przywitała nowych uczniów, którzy od tego roku dołączą do społeczności uczniowskiej.
Po części oficjalnej przyszedł czas na spotkania z wychowawcami.

Życzymy naszym podopiecznym, aby zdobyta wiedza umożliwiła osiąganie kolejnych sukcesów, aby szkoła była dla Was miejscem do którego chętnie będziecie przychodzić.

Tekst: Justyna Dudziak 

Czytaj więcej o: Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

WAKACJI NADSZEDŁ CZAS..

2016-06-24
Powiększ zdjęcie

Uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Św. Dzień dzisiejszy był tym, na który od dawna wyczekiwali uczniowie, gdyż to ostatni dzień roku szkolnego. Ostatnim akcentem kończącym rok szkolny była uroczystość na której pożegnano uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół w Tarnowie. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się wysokimi ocenami w nauce, pogratulowała doskonałych wyników sprawdzianu po szkole podstawowej i egzaminu kończącego gimnazjum.
Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu.

GALERIA: KLASY VI i IIIG, KLASY I-V i IG,IIG

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: WAKACJI NADSZEDŁ CZAS..

BEZPIECZNIKI TAURONA WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA 2015/2016

2016-06-15

Nasza szkoła została zgłoszona do programu edukacyjnego: ,,Bezpieczniki TAURONA, Włącz dla dobra dziecka”.

Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej.

Program trwa od września 2015 do czerwca 2016 r. Patronat nad programem objął Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka. Organizatorami są spółka TAURON Dystrybucja i Fundacja TAURON.

20 maja 2016 r. dzieci klas I-III obejrzały dostępny na stronie internetowej projektu film ,,Włącz ostrożność”. Uczyły się, jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji związanych z prądem. W trakcie tych zajęć poznawały, co to jest prąd, jak powstaje i dociera do domów, jakie urządzenia działają na prąd i jak z nich bezpiecznie korzystać.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział w programie.

CERTYFIKAT BEZPIECZNIKI TAURONA

(tekst: Elżbieta Wilk)

 

Czytaj więcej o: BEZPIECZNIKI TAURONA WŁĄCZ DLA DOBRA DZIECKA 2015/2016

Z WIZYTĄ W TELEWIZJI TVN

2016-06-03
Powiększ zdjęcie

2 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami udali się na interesującą wycieczkę do Telewizji TVN w Krakowie.

Naszym przewodnikiem był pan Jerzy Kramarczyk-aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, obecnie związany z telewizją. Użyczał swojego głosu postaciom w popularnych bajkach tj. „Strażak Sam” i „Smerfy”.

Odwiedziliśmy studio nagrań” Rozmów w toku”, hale zdjęciowe popularnych seriali „Szpital”, „Szkoła”. Spotkaliśmy aktorów i statystów pracujących przy produkcjach.

Ciekawą atrakcją było studio nagrań, w którym uczniowie nagrali swój pierwszy program telewizyjny” Trzy Pytania”. Część gimnazjalistów bezpośrednio uczestniczyła w nagraniu, natomiast inna grupa obsługiwała kamery i  pracowała w reżyserce. Pan Jerzy podarował nam płytę DVD z nagraniem naszego programuJ

Na pamiątkę otrzymaliśmy zdjęcia z autografami popularnych aktorów.

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: Z WIZYTĄ W TELEWIZJI TVN

"MÓJ PINOKIO" - KONKURS PLASTYCZNY ORAZ WYCIECZKA DO TEATRU

2016-06-02

Przygoda przedszkolaków z postacią Pinokia rozpoczęła się od udziału w konkursie plastycznym „Mój Pinokio” zorganizowanym przez Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie postaci Pinokia według dowolnego pomysłu oraz z wykorzystaniem dowolnej  techniki plastycznej.

Po konkursie plastycznym przyszedł czas na udział w spektaklu teatralnym pt.  „Pinokio”. Ciekawa scenografia, muzyka oraz tematyka spektaklu dostosowana do wieku dzieci w sposób łatwy i przyjemny pokazuje zachowania akceptowane społecznie, a krytykuje niewłaściwe postępowanie. Dzieci z uśmiechem na twarzy oglądały spektakl oraz podpowiadały głównemu bohaterowi, jak ma postąpić.

Ciekawa opowieść o drewnianej kukiełce, której nie bez powodu rośnie nos, uczy, bawi oraz pokazuje najważniejsze wartości, jakimi każdy powinien kierować się w życiu.

(tekst: Sylwia Kaziród)

Czytaj więcej o: "MÓJ PINOKIO" - KONKURS PLASTYCZNY ORAZ WYCIECZKA DO TEATRU