Kontakt

Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół

ul. Błotna 2

33-100 Tarnów

14 6217511

sekretariat@nn-szkola.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

Z wizytą w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie

2016-12-03

W dniu 02.12.2016 r. młodzież gimnazjalna w ramach programu Spotkania z Kulturą…,uczestniczyła w koncercie zorganizowanym przez Filharmonię im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.  MUSICA –ARS AMANDA Przestrzenie muzyki- o kantacie inaczej, dostarczył wszystkim niesamowitych wrażeń. Mieliśmy możliwość wysłuchania utworów Bacha, Ruttera, chóru i chóru chłopięcego . Dowiedzieliśmy się, że kantata to utwór wokalny. Większy niż pieśń, bo wieloczęściowy i często na dużą obsadę: solistów, chór, orkiestrę. Mniejszy natomiast niż opera.

Po emocjonującym koncercie udaliśmy się na Rynek Główny w Krakowie, gdzie podziwialiśmy stragany, stoiska, dekoracje świąteczne krakowskiego kiermaszu.
W świątecznym nastroju, późną godziną wieczorną wróciliśmy do Tarnowa.

Tekst: Justyna Dudziak

Czytaj więcej o: Z wizytą w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze...

2016-12-01

Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie uczą szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

W naszej szkole-Magiczne Andrzejki odbyły się 30.11.2016 r.

Wróżki, czarodzieje, księżniczki, rycerze - te postacie dominowały podczas zabawy. Było lanie wosku, wróżby, wróżenie z ręki i przede wszystkim uśmiechnięte buzie dzieci - zarówno tych najmłodszych jak i gimnazjalistów.

Niektórzy nauczyciele nie do poznania: Czarodziej Dawid, piżamowa księżniczka Madzia. A wróżka Ela, jak zwykle wyczarowała dla wszystkich fantastyczną muzykę, przy której cała społeczność szkolna świetnie się bawiła!

Dziękujemy za wspaniały udział w zabawie!

Tekst: J. Dudziak

Czytaj więcej o: Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze...

„Wszystkie dzieci są kochane”- XVIII Finał Międzyszkolnej Akcji

2016-12-01

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w akcji, organizowanej m.in. przez Towarzystwo Powszechnej Pomocy „Serce” pod hasłem „Wszystkie dzieci są kochane”.

Dziękujemy w imieniu organizatorów za ogromne zaangażowanie nauczycieli, uczniów i rodziców. Paczki mikołajowe były przygotowywane przez całe zespoły klasowe, jak i indywidualnych uczniów, rodziców. W to przedsięwzięcie zaangażowała się cała społeczność uczniowska począwszy od przedszkolaków, a zakończywszy na uczniach gimnazjum. W sumie do ośrodka przekazano 51 paczek.

Największą nagrodą jest dla nas świadomość, że dzięki paczkom mikołajowym, u wielu dzieci z ubogich rodzin, dzieci chorych - do których adresowane są paczki - zagości na buziach uśmiech.

Z całego serca dziękujemy!!!!

Tekst: J. Dudziak

Czytaj więcej o: „Wszystkie dzieci są kochane”- XVIII Finał Międzyszkolnej Akcji

KONKURS PRZYRODNICZY „EKO – ZWIERZAK”

2016-12-01

Uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie przyrodniczym „EKO – ZWIERZAK”. Zadaniem uczestników konkursu było własnoręczne wykonanie EKO-Zwierzaka z materiałów recyklingowych. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne i techniczne. Komisja konkursowa przy ocenie prac zwracała uwagę na: pomysłowość, samodzielność i staranność wykonania, różnorodność wykorzystanych materiałów oraz oryginalność. Prace zostały umieszczone na wystawie pokonkursowej.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Natalia Czub – uczennica klasy V B

II miejsce: Dawid Nowak – uczeń klasy IV B

III miejsce: Alicja Jarosz – uczennica klasy IV B

 

Wyróżnieni zostali:

Zofia Wach – uczennica klasy IV A

Patryk Rosół – uczeń klasy IV A

Eliza Hoim – uczennica klasy IV A

 

GALERIA

Tekst: D. Baran

Czytaj więcej o: KONKURS PRZYRODNICZY „EKO – ZWIERZAK”

Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli "Baw się zdrowo"

2016-11-24
Powiększ zdjęcie

Niepubliczne Niepłatne Przedszkole w Tarnowie uczestniczy w Wielkim Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez serwis internetowy www.buliba.pl. Głównym założeniem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej zgodnie z hasłem przewodnim konkursu „Baw się zdrowo”.

Praca konkursowa podopiecznych Niepublicznego Niepłatnego Przedszkola w Tarnowie to EKO_MEMORY.

Jest to gra edukacyjna stworzona przez przedszkolaków oraz z myślą o nich. Nasza ekologiczna zabawka zachęca do spożywania zdrowej żywności oraz do prowadzenia zdrowego stylu życia. Kolorowe memory doskonale rozwijają pamięć, uwagę oraz spostrzeganie wzrokowe. Wspólna zabawa utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe.

Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 24 listopada 2016 r. o godzinie 1200 i będzie trwało do godziny 2200 dnia 28 listopada 2016 r.

Na prace konkursowe może głosować każda osoba będąca zalogowanym użytkownikiem serwisu Buliba.pl. Głosowanie odbywa się każdego dnia w godzinach od 700 do 2200.

Zachęcamy do głosowania na pracę naszych przedszkolaków.

Tekst: S. Kaziród

Czytaj więcej o: Wielki Konkurs Ekologiczny dla Przedszkoli "Baw się zdrowo"