Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym zespole (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności NNSP

Jesteś tu: » Aktualności » Aktualności NNSP
  • ZAKOŃCZENIE RYWALIZACJI O LITERACKA NAGRODĘ NOBLA

Uczniowie klasy IIIB zakończyli rywalizację o Literacką Nagrodę Nobla. W czasie pożegnalnego ogniska odbyło się wręczenie nagrody.

Laureat Literackiej Nagrody Nobla:
Patrycja Reczko za powieść „Mieszkańcy Plutona”.

Zwycięzca otrzymał Nagrodę Nobla, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale kandydatów. Otrzymali również swoje oprawione powieści wraz z obrazkami.

Organizatorem konkursu była mgr Gabriela Zaucha.
Szczególne podziękowania składamy firmie VECTOR, która wykonała i ufundowała Nagrodę Nobla oraz pamiątkowe medale.

ZAKOŃCZENIE RYWALIZACJI O LITERACKA NAGRODĘ NOBLA
  • Wycieczka klas II do Kalwarii Zebrzydowskiej-Wadowic-Inwałd

3.06.2014r.drugoklasiści z wychowawcami, s. Anną i proboszczem Stanisławem Morandą, udali się w pierwszej kolejności do Kalwarii Zebrzydowskiej.  Wizytę w tym miejscu rozpoczęli od mszy św., później wraz z przewodnikiem zwiedzili zabytkowy kościół.  Kolejnym punktem wycieczki była miejscowość związana z Ojcem Świętym- Wadowice. Uczniowie mogli obejrzeć miejsce chrztu Karola Wojtyły.  Kolejnym ważnym miejscem w Wadowicach,  była sławna cukiernia i degustacja" papieskich kremówek".
  Niewątpliwie najwięcej atrakcji dostarczyła wizyta w Inwałdzie.
Rozpoczęła się od zwiedzania z przewodnikiem Parku Miniatur, dzieci podziwiały miniaturową Wieżę Eiffla,operę w Sidney i wiele innych znanych obiektów. Nasi wychowankowie mogli korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie parku: pirackiej łodzi,  diabelskiego koła itp.
Pełni wrażeń, emocji wróciliśmy do domów.

(tekst: Justyna Dudziak)

Wycieczka klas II do Kalwarii Zebrzydowskiej-Wadowic-Inwałd
  • Zmagania uczniów klasy IIIB o Literacką Nagrodę Nobla Rozpoczęte !!

20 maja 2014 roku rozpoczęła się rywalizacja uczniów klasy III B o Literacką Nagrodę Nobla.

Od grudnia 2013 roku uczniowie pisali swoje pierwsze prawdziwe powieści. Wychowawca klasy mgr Gabriela Zaucha systematycznie sprawdzała uczniom ich postępy w pisaniu książek oraz dawała im odpowiednie wskazówki. Tematy książek, czas i miejsce akcji, ilość rozdziałów były całkowicie dowolne. Uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością i twórczym pisaniem na temat dla nich interesujący. Powstały przepiękne książki o tematyce fantastycznej, przygodowej i wiele innych.

20 maja rozpoczęła się rywalizacja. Kandydaci do Literackiej Nagrody Nobla przygotowują swój życiorys, oraz krótkie informacje na temat wybranego przez nich noblisty, które następnie prezentują,a wychowawca umieszcza je na specjalnie do tego przygotowanej gazetce klasowej. Kandydaci, ich życiorysy i wizerunki widnieją na gazetce przez cały tydzień i w tym czasie czytają swoje książki kolejno w klasach III A, III B, I A, I B. Ich książki poddawane są ocenie uczniów, którzy je wysłuchali. Kiedy
wszyscy kandydaci zaprezentują swoje pierwsze w życiu napisane dzieła, nastąpi zliczenie głosów i wybranie Laureata Literackiej Nagrody Nobla.

Kandydaci do Literackiej Nagrody Nobla:
1.      Antoni Urban
2.      Bartłomiej Słowik
3.      Jakub Swadźba
4.      Marcelina Waś
5.      Radosław Kowal
6.      Patrycja Reczko
7.      Wiktoria Reczko
8.      Julia Rożek
9.      Michał Polak

Rozstrzygnięcie rywalizacji uczniów już pod koniec czerwca !!

(tekst: Gabriela Zaucha)

Zmagania uczniów klasy IIIB o Literacką Nagrodę Nobla Rozpoczęte !!

W ramach nagrody za wygrany konkurs "Choinki 2013" zwycięskie klasy - 4b (I miejsce) , 4a (II miejsce), uczniowie  nagrodzeni w kategoriach indywidualnych, a także dzieci, które zajęły pierwsze miejsca w swoich klasach, pojechały 16.04.2014 roku do Przecławia.

WYCIECZKA DLA LAUREATÓW KONKURSU
  • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

15 kwietnia 2014 roku uczniowie czwartych klas Szkoły Podstawowej, którzy zgodnie z procedurami ukończyli 10 lat, zdali egzamin teoretyczny, przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Nad egzaminem czuwał pan policjant, który poinstruował uczniów o wymogach egzaminu na kartę rowerową.
Egzamin praktyczny polegał na wykonaniu następujących zadań egzaminacyjnych: przygotowanie do jazdy i ruszanie z miejsca na płaskim terenie, jazda do przodu po prostej i łukach, jazda po łukach w kształcie cyfry 8, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonych miejscach, właściwe reagowanie na znaki i sygnały drogowe (szczególnie znaki poziome), prawidłowym wykonywaniu manewrów na drodze takich jak: skręt w prawo i w lewo, omijanie włączanie się do ruchu.

Wszyscy uczniowie spełnili wymagania egzaminacyjne do kierowania rowerem. Koordynatorem wszystkich działań byli pani Agata Ropek-Nowak oraz panowie Tomasz Żmuda i Maciej Czerwony.
 Czwartoklasistom gratulujemy umiejętności walki ze stresem, perfekcyjnej znajomości przepisów na kartę rowerową, determinacji i wiary w siebie.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"