Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

2015-06-26
Powiększ zdjęcie

Zakończenie roku szkolnego to upragniona uroczystość dla wszystkich. Jest możliwością podsumowania dokonań i nagrodzenia najlepszych.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły wczoraj pożegnaliśmy uczniów klas VI SP i III G. Wieczorem odbyła się msza św. w kościele parafialnym dla wszystkich uczniów ZNNS.

Dzisiaj - 26 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy uczniów klas I-V SP , I-II G oraz naszych najmłodszych podopiecznych - dzieci z przedszkola. Podczas uroczystych akademii Pani Dyrektor Helena Tucka wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce. Podziękowała rodzicom, uczniom i nauczycielom za czas wytężonej pracy. Najlepszym dowodem na to,  że był to czas dobrze wykorzystany, świadczą  bardzo dobre oceny  oraz wysokie wyniki testów wieńczących naukę po kolejnych etapach edukacyjnych. 

Życzymy aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dał wszystkim dużo radości,  aby bezpiecznie z nich powrócić i w pełni sił, zapału do pracy spotkać się 1 września.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

LINK DO ALBUMU


(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

WYCIECZKA DO DĘBNA

2015-06-22

22 czerwca klasy 5 a i 3 gimnazjum odwiedziły Liceum Akademickie Korpusu Kadetów w Łysej Górze. Koordynatorem i przewodnikiem był Pan Roman Głowacki.

Uczniowie klasy 5 a Aleksandra i Jakub Jarosz,  podczas uroczystego apelu przekazali własnoręcznie wykonane portrety" Żołnierzy Wyklętych": Karola Chodkiewicza i Łukasza Cieplińskiego. Uczniom zostały wręczone medale i pamiątkowe dyplomy.

Młodzież oglądała także ćwiczenia wojskowe przygotowane przez kadetów specjalnie dla naszych dzieci , a następnie czynnie uczestniczyła w zawodach strzeleckich.

Zachwyceni klimatem szkoły i wojskową atmosferą w ramach dalszej części wycieczki udaliśmy się do zamku w Dębnie, gdzie pani przewodnik przekazała nam cenne informacje o historii zamku, rodach związanych z tym miejscem i tradycjach dworskich. 

Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów. 


(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: WYCIECZKA DO DĘBNA

REGULAMIN WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

2015-05-13

W związku z wyjazdem uczniów na Zieloną Szkołę zamieszczamy Regulamin i Niezbędnik potrzebnych rzeczy.

Czytaj więcej o: REGULAMIN WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

2015-04-29
Powiększ zdjęcie

 W dniu 29 kwietnia 2015 roku, uczniowie klas drugich przypomnieli nam dlaczego 3 Maja to ważny dzień w dziejach naszej ojczyzny.
Młodzież wcieliła się w postaci epopei narodowej" Pana Tadeusza", prezentując fragment " Koncert Jankiela", który podkreśla jak ważne dla naszego kraju są pojęcia: patriotyzm, odwaga, bohaterstwo. Na zakończenie uczniowie zatańczyli poloneza, który obok mazura i krakowiaka jest najstarszym polskim tańcem.
Przedstawienie okazało się sukcesem, gromkie brawa, bisy... . Oczywiście to wielka zasługa naszych aktorów, ale przede wszystkim p. Marzeny Nowakowskiej, która z wielkim zaangażowaniem sprawowała opiekę nad tą patriotyczną uroczystością.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

ROZGRYWKI SPORTOWE - PIŁKA NOŻNA

2015-04-29
Powiększ zdjęcie

 

29 kwietnia podczas zajęć sportowych uczniowie wzięli udział w zawodach piłki nożnej. Na starcie stanęło 13 uczniów, a wśród nich znalazły się też dwie uczennice- Martyna Kaleta – kl. VIA i Jolanta Zaglaniczna- kl.IIGB.

Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniami, a wśród nich znalazły się między innymi pokonanie toru przeszkód czy wykonanie określonych ćwiczeń piłkarskich w jak najkrótszym czasie. Każdemu z nich umożliwiono dwie próby pokonania toru.

Bezkonkurencyjny tego dnia we wszystkich zadaniach okazał się Krystian Koszyk – uczeń kl. VB i to on zajął I miejsce. Obok niego na podium stanęli również- Wiktor Chorzępa (kl. VA)- II miejsce i Jakub Kaleta (kl. VB)- III miejsce. Tuż za podium uplasował się Karol Tokarz z klasy VA, a ostatnie premiowane w tych zawodach miejsce- V- zajął uczeń klasy VB- Jakub Marzec.

Laureaci otrzymali w nagrodę karnety na mecze piłkarskie Unii Tarnów, piłki i ochraniacze firmy Puma.

Brawa należą się wszystkim uczestnikom rozgrywek za ducha walki oraz zaangażowanie.

W połowie maja odbędą się kolejne zawody związane z piłką nożną, na które już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Michał Wójcik)

Czytaj więcej o: ROZGRYWKI SPORTOWE - PIŁKA NOŻNA

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma