Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym zespole (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności NNSP

Jesteś tu: » Aktualności » Aktualności NNSP
  • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT" W KLASACH I-III

Konkurs odbył się dnia 1.04.2014 roku, wzięło w nim udział 129 uczniów.

Nagrodzeni zostali:

Klasa IA:

1. Trzęsińska Aleksandra

2. Rzepka Oliwia

3. Rosół Julia

 

Klasa IB

1. Krawczyk Oliwia

2. Ordyczyński Kacper

3. Pułkownik Oliwia

4. Waś Zuzanna

 

Klasa IIA

1. Dudziak Adam

2. Forajter Gabriela

3. Baran Oliwia

4. Kiszka Olgierd

 

Klasa IIB

1. Niemczura Igor

2. Kiełtyka Nikola

3. Marciniec Franciszek

4. Małek Karolina

5. Schab Szymon

6. Czub Natalia

 

Klasa IIIA

1. Chęcińska Marlena

2. Łabno Tamara

3. Chrobak Wiktor

4. Chorzępa Kamil

 

Klasa IIIB

1. Majczyna Tobiasz

2. Reczko Wiktoria

3. Kowal Radosław

4. Słowik Bartłomiej

 

Nagrodzono 25 uczniów (nagrody książkowe)

 

 

LINK DO ALBUMU

  • AKADEMIA POD MASZKARONEM

Klasy 1 od początku kwietnia 2014r. uczestniczą w cyklu spotkań muzealnych w tarnowskim Ratuszu pt. Akademia pod Maszkaronem. Cały cykl składa się z czterech spotkań o odmiennej tematyce. Na pierwszych zajęciach została zrealizowana tematyka: „Opowieści o dawnym Ratuszu”,  natomiast na kolejnych „Opowieści o rycerzach”, „Konterfektów malowanie – czyli o dawnych wizerunkach
w malarstwie” oraz „Białe złoto czyli filiżanka prababci”. Zajęcia odbywają się kolejno w różnych salach muzealnych, umożliwiając tym  bezpośredni kontakt z eksponatami lub ich kopiami. Na zakończenie rocznego cyklu spotkań organizowany jest konkurs plastyczny dla wszystkich uczestników zajęć pt. „Muzeum w oczach dziecka”. Mamy nadzieję, że te spotkania z historią pobudzą w dzieciach chęć do zgłębiania tajników naszych dziejów w przyszłości.

 

 

LINKI DO ALBUMÓW: 1, 2

 

 

(tekst: Marta Armatys)

AKADEMIA POD MASZKARONEM
  • WYJŚCIE DO MUZEUM KLASY VI A

W dniu 19.03.2014 r. klasa VI A wyruszyła na zajęcia do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Był to program realizowany w ramach projektu „Bon Kultury” i nosił nazwę „Tu zbuduję nowe miasto”.

Zajęcia były poświęcone lokacji miasta Tarnowa na prawie niemieckim, oraz krótkiej historii jego rozwoju i funkcjonowania do czasów Hetmana Jana Tarnowskiego

Po krótkim wprowadzeniu historycznym, uczniowie wcielili się w cechowego skrybę, pisali gęsim piórem i tworzyli pieczęcie lakowe.

Mieli także okazję z zapoznaniem się z bronią średniowieczną.

Czas wszystkim upłynął bardzo miło i ciekawie.


LINK DO ALBUMU(tekst: Bernadeta Borowicz)

WYJŚCIE DO MUZEUM KLASY VI A

   Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu.
Akcja "Ćwiczyć każdy może", w której nasza szkoła bierze czynny udział jest wynikiem troski o właściwy rozwój naszych wychowanków.
Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili szereg zajęć związanych z aktywnością fizyczną naszych podopiecznych.
 Jedną z tych aktywności były zabawy na śniegu w których uczestniczyli uczniowie klas piątych. Zima w tym roku była delikatna, mimo to nasi podopieczni pod opieką nauczycieli aktywnie korzystali z (nielicznych) białych dni. Z zimy najbardziej cieszą się dzieci, więc szaleństwom nie było końca!Były zjazdy na sankach, walki na śnieżki, gry zespołowe i gimnastyka na białym puchu, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.
 

czytaj więcej
  • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

18 marca 2014 r. odbyła się już druga edycja konkursu recytatorskiego, poświęcona poezji ulubionych dziecięcych poetów-Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Pod czujnym okiem jury-Magdaleny Barnaś i Justyny Dudziak, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Magdalena Matuszewska, II miejsce Magdalena Kulig z klasy Va, III miejsce zajęła Emilia Podstawa- klasa IV a. Wyróżnienie zdobyła Karolina Błaszczyk z klasy VI b.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem; w tym roku udział wzięło aż 22 uczniów. Należy podkreślić wysoki poziom prezentacji, zaangażowanie uczniów, rekwizyty, ciekawy dobór tekstów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


LINK DO ALBUMU(tekst: Justyna Dudziak)

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo