Kalendarium

Czwartek, 2015-06-04

Imieniny: Christy, Helgi
Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

REGULAMIN WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

2015-05-13

W związku z wyjazdem uczniów na Zieloną Szkołę zamieszczamy Regulamin i Niezbędnik potrzebnych rzeczy.

Czytaj więcej o: REGULAMIN WYJAZDU NA ZIELONĄ SZKOŁĘ

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

2015-04-29
Powiększ zdjęcie

 W dniu 29 kwietnia 2015 roku, uczniowie klas drugich przypomnieli nam dlaczego 3 Maja to ważny dzień w dziejach naszej ojczyzny.
Młodzież wcieliła się w postaci epopei narodowej" Pana Tadeusza", prezentując fragment " Koncert Jankiela", który podkreśla jak ważne dla naszego kraju są pojęcia: patriotyzm, odwaga, bohaterstwo. Na zakończenie uczniowie zatańczyli poloneza, który obok mazura i krakowiaka jest najstarszym polskim tańcem.
Przedstawienie okazało się sukcesem, gromkie brawa, bisy... . Oczywiście to wielka zasługa naszych aktorów, ale przede wszystkim p. Marzeny Nowakowskiej, która z wielkim zaangażowaniem sprawowała opiekę nad tą patriotyczną uroczystością.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

ROZGRYWKI SPORTOWE - PIŁKA NOŻNA

2015-04-29
Powiększ zdjęcie

 

29 kwietnia podczas zajęć sportowych uczniowie wzięli udział w zawodach piłki nożnej. Na starcie stanęło 13 uczniów, a wśród nich znalazły się też dwie uczennice- Martyna Kaleta – kl. VIA i Jolanta Zaglaniczna- kl.IIGB.

Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniami, a wśród nich znalazły się między innymi pokonanie toru przeszkód czy wykonanie określonych ćwiczeń piłkarskich w jak najkrótszym czasie. Każdemu z nich umożliwiono dwie próby pokonania toru.

Bezkonkurencyjny tego dnia we wszystkich zadaniach okazał się Krystian Koszyk – uczeń kl. VB i to on zajął I miejsce. Obok niego na podium stanęli również- Wiktor Chorzępa (kl. VA)- II miejsce i Jakub Kaleta (kl. VB)- III miejsce. Tuż za podium uplasował się Karol Tokarz z klasy VA, a ostatnie premiowane w tych zawodach miejsce- V- zajął uczeń klasy VB- Jakub Marzec.

Laureaci otrzymali w nagrodę karnety na mecze piłkarskie Unii Tarnów, piłki i ochraniacze firmy Puma.

Brawa należą się wszystkim uczestnikom rozgrywek za ducha walki oraz zaangażowanie.

W połowie maja odbędą się kolejne zawody związane z piłką nożną, na które już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Michał Wójcik)

Czytaj więcej o: ROZGRYWKI SPORTOWE - PIŁKA NOŻNA

PROJEKTY GIMNAZJALNE 2015

2015-04-28
Powiększ zdjęcie

W dniu 28 kwietnia odbyły się projekty gimnazjalne klas II gimnazjum. Na prezentację zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili pracę swoich starszych kolegów.
Dla uczniów jest to obowiązkowy etap ich szkolnej edukacji i jeden z warunków ukończenia nauczania w gimnazjum.
Prezentacjom zawsze towarzyszy nerwowa atmosfera, która jest jak najbardziej zrozumiała; młodzież prezentuje efekty swojej wielomiesięcznej pracy i zależy im, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Czytaj więcej o: PROJEKTY GIMNAZJALNE 2015

MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE- KRAKÓW 2015

2015-04-24
Powiększ zdjęcie

Kraków wielu z nas kojarzy się z przepięknymi zabytkami klasy światowej, z Wawelem, Sukiennicami i historią Polski zapisaną w wielu zabytkach. Okazuje się jednak, że jest to także miasto, które wspiera wiele dyscyplin sportowych na najwyższym- międzynarodowym  poziomie.

Uczniowie ZNNS mieli okazję przekonać się o tym sami, mogli bowiem obejrzeć dwa z kilkunastu meczów, które odbywały się w Tauron Arenie w Krakowie w ramach Mistrzostw Świata    w Hokeju na Lodzie I Dywizji 2015. Tak wielka impreza zagościła do byłej stolicy Polski po raz pierwszy, a my mogliśmy dopingować drużyny w duchu zdrowej rywalizacji i cieszyć się ze zwycięstw poszczególnych drużyn.

Niezapomniane wrażenia to najlepsza pamiątka z tak udanego wyjazdu. Cieszymy się także szczęściem jednego z naszych kolegów- Nikodema z klasy VIA, któremu udało się zdobyć krążek, którym hokeiści rozgrywali pierwszy mecz. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele takich sportowych emocji przed nami!

LINK DO ALBUMU

(tekst: Magdalena Barnaś)

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE- KRAKÓW 2015

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma