Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym zespole (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności NNSP

Jesteś tu: » Aktualności » Aktualności NNSP
  • KONKURS "NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT" W KLASACH I-III

Konkurs odbył się dnia 1.04.2014 roku, wzięło w nim udział 129 uczniów.

Nagrodzeni zostali:

2. Reczko Wiktoria

3. Kowal Radosław

4. Słowik Bartłomiej

Nagrodzono 25 uczniów (nagrody książkowe)

• AKADEMIA POD MASZKARONEM

Klasy 1 od początku kwietnia 2014r. uczestniczą w cyklu spotkań muzealnych w tarnowskim Ratuszu pt. Akademia pod Maszkaronem. Cały cykl składa się z czterech spotkań o odmiennej tematyce. Na pierwszych zajęciach została zrealizowana tematyka: „Opowieści o dawnym Ratuszu”,  natomiast na kolejnych „Opowieści o rycerzach”, „Konterfektów malowanie – czyli o dawnych wizerunkach
w malarstwie” oraz „Białe złoto czyli filiżanka prababci”. Zajęcia odbywają się kolejno w różnych salach muzealnych, umożliwiając tym  bezpośredni kontakt z eksponatami lub ich kopiami. Na zakończenie rocznego cyklu spotkań organizowany jest konkurs plastyczny dla wszystkich uczestników zajęć pt. „Muzeum w oczach dziecka”. Mamy nadzieję, że te spotkania z historią pobudzą w dzieciach chęć do zgłębiania tajników naszych dziejów w przyszłości.

LINKI DO ALBUMÓW: 1, 2

(tekst: Marta Armatys)

AKADEMIA POD MASZKARONEM
  • WYJŚCIE DO MUZEUM KLASY VI A

W dniu 19.03.2014 r. klasa VI A wyruszyła na zajęcia do Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Był to program realizowany w ramach projektu „Bon Kultury” i nosił nazwę „Tu zbuduję nowe miasto”.

Zajęcia były poświęcone lokacji miasta Tarnowa na prawie niemieckim, oraz krótkiej historii jego rozwoju i funkcjonowania do czasów Hetmana Jana Tarnowskiego

Po krótkim wprowadzeniu historycznym, uczniowie wcielili się w cechowego skrybę, pisali gęsim piórem i tworzyli pieczęcie lakowe.

Mieli także okazję z zapoznaniem się z bronią średniowieczną.

Czas wszystkim upłynął bardzo miło i ciekawie.

(tekst: Bernadeta Borowicz)

WYJŚCIE DO MUZEUM KLASY VI A

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu.
Akcja "Ćwiczyć każdy może", w której nasza szkoła bierze czynny udział jest wynikiem troski o właściwy rozwój naszych wychowanków.
Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali i przeprowadzili szereg zajęć związanych z aktywnością fizyczną naszych podopiecznych.
 Jedną z tych aktywności były zabawy na śniegu w których uczestniczyli uczniowie klas piątych. Zima w tym roku była delikatna, mimo to nasi podopieczni pod opieką nauczycieli aktywnie korzystali z (nielicznych) białych dni. Z zimy najbardziej cieszą się dzieci, więc szaleństwom nie było końca!Były zjazdy na sankach, walki na śnieżki, gry zespołowe i gimnastyka na białym puchu, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

18 marca 2014 r. odbyła się już druga edycja konkursu recytatorskiego, poświęcona poezji ulubionych dziecięcych poetów-Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Pod czujnym okiem jury-Magdaleny Barnaś i Justyny Dudziak, wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Magdalena Matuszewska, II miejsce Magdalena Kulig z klasy Va, III miejsce zajęła Emilia Podstawa- klasa IV a. Wyróżnienie zdobyła Karolina Błaszczyk z klasy VI b.

Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem; w tym roku udział wzięło aż 22 uczniów. Należy podkreślić wysoki poziom prezentacji, zaangażowanie uczniów, rekwizyty, ciekawy dobór tekstów.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

(tekst: Justyna Dudziak)

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"