Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

SPORTOWE FERIE ZIMOWE

2016-02-06
Powiększ zdjęcie

          Podczas ferii byliśmy bardzo aktywni. W pierwszym tygodniu przerwy zimowej ponad 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach Wspinaczki Sportowej (hala TOSiR – Krupnicza) oraz w zajęciach KARATE. Większość uczniów po raz pierwszy mogła wspinać się po profesjonalnej ścianie wspinaczkowej.

      26. 01. to początek naszych sukcesów sportowych. W tym dniu wzięliśmy udział w turnieju tenisa stołowego , który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1. Nasi uczniowie pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego doskonalą swoje umiejętności podczas zajęć dodatkowych. Treningi, motywacja, zaangażowanie młodych ludzi przynoszą sukcesy:

Wiktor Jachym uczeń klasy 1 gim. był w tym dniu bezkonkurencyjny – wygrał ze wszystkimi i zajął 1 miejsce w całym turnieju.

Uczeń klasy VA – Michał Popek zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej, Mateusz Białas – VI B zajął 1 miejsce wśród uczniów klas 6, Karol Tokarz VIA miejsce 3. Na pochwałę zasługuje również uczeń klasy II szkoły podstawowej – Maksymilian Jachym, który walczył jak równy z równym ze starszymi kolegami.

       27.01.– Turniej Piłki Nożnej – Szkoła Podstawowa nr 1.

 W turnieju brała udział reprezentacja naszej szkoły i zajęła 1 miejsce. Królem strzelców został Wiktor Chorzępa, który strzelił 7 bramek.

       28.01. – Turniej u14 – Hala Gumniska

 Byliśmy najmłodszą drużyną i jedyną reprezentacją szkół tarnowskich, rywalizowaliśmy z klubami sportowymi i pomimo wielkiej ambicji i starań nie odnieśliśmy sukcesu.

      30.01. to dzień, który na długo zapadnie w naszej pamięci. Braliśmy udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Tarnowa w którym zajęliśmy 2 miejsce! Zwycięzcom ustąpiliśmy tylko gorszym bilansem bramkowym.

 Ferie dobiegły końca – wracamy do ciężkiej pracy i nadal podnosimy swoje umiejętności. Wszystkim uczniom, którzy podczas ferii reprezentowali naszą Szkołę serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i walkę na całego.

 LINK DO ALBUMU

Nauczyciele: Michał Wójcik i Dawid Lewandowski

Czytaj więcej o: SPORTOWE FERIE ZIMOWE

WYNIKI KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA 2015"

2016-01-30
Powiększ zdjęcie

Tomasz Kret, klasa VIA

Oliwia Kubiś, klasa IG

Natalia Kurek, klasa IG

Katarzyna Dziecina, klasa VIA

Oliwia Kobyłecka, klasa VIA

Zofia Żak, klasa VIA

Emilia Podstawa, klasa VIB

Oliwia Ryczek, klasa VIB

Hubert Wal, klasa VIB

Kacper Szawica, klasa VIB

Nikola Wróbel, klasa VIB

Oliwia Dębosz, klasa VIB

Kacper Dzięciołowski, klasa IVA

Kacper Dzięciołowski, klasa IVA

Konrad Siedlik, klasa IVB

Oliwia Rzepka, klasa IIIA

Eliza Trzęsińska, klasa IIIGB

Kamila Graniczkowska, klasa IIIGB

Oskar Sakowski, klasa IA

Tymoteusz Wiatr, klasa IA

Wojciech Florek, klasa IA

Filip Podstawa, klasa IA

Nel Dudek, klasa IA

Hanna Jargas, klasa IA

Alicja Pogodzińska, klasa IB

Julia Gurgul, klasa IB

Patricia Gąsiorek, klasa IB

Bartosz Siedlik, klasa IB

Aleksandra Blicharz, klasa IC

Konrad Janiczek, klasa VB

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA 2015"

KLASY IV W KRAKOWSKIM TEATRZE

2016-01-18
Powiększ zdjęcie

   Na zakończenie sumiennej pracy w I okresie nauki uczniowie klas IV wraz z wychowawcami udali się do Krakowa, by tam w Teatrze im. Juliusza Słowackiego uczestniczyć w spektaklu pt.”Pinokio”. Choć 15 stycznia pogoda nas nie rozpieszczała, to widowisko rozgrzało nas swoim rozmachem i zapierającymi dech w piersiach dekoracjami. Mieliśmy również okazję porównać książkę z jej teatralną adaptacją, bowiem niedawno ta lektura gościła w naszych zeszytach.

   Całości wyjazdu dopełnił wspólny spacer po mroźnych, ale urokliwych uliczkach Krakowa.
I pomimo że wróciliśmy zmęczeni, to na pewno zadowoleni.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Magdalena Barnaś)

Czytaj więcej o: KLASY IV W KRAKOWSKIM TEATRZE

24 FINAŁ WOŚP Z UDZIAŁEM GIMNAZJALISTÓW NNG W TARNOWIE

2016-01-12
Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice miast i zbierało środki finansowe na pomoc potrzebującym. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to przedsięwzięcie, które zasługuje na podziw, zbliża do siebie młodych ludzi, którzy razem chcą zrobić coś ważnego. W tym roku wielu uczniów z naszej szkoły podjęło się tego zadania i wbrew niesprzyjającej pogodzie wyszli na ulice naszego miasta pod opieką nauczycieli Joanny Dumańskiej, Bernadety Borowicz i Mateusza Michalskiego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku określa cel zbiórki, w tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Sukces Orkiestry jest sukcesem wszystkich, którzy chcą pomagać przekazując datki oraz młodych ludzi, którzy wyrażają chęć pozostania wolontariuszem WOŚP-u, jak to uczyniło wielu gimnazjalistów z Niepublicznego Niepłatnego Gimnazjum w Tarnowie.

(tekst: Bernadeta Borowicz)

Czytaj więcej o: 24 FINAŁ WOŚP Z UDZIAŁEM GIMNAZJALISTÓW NNG W TARNOWIE

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

2015-12-24
Powiększ zdjęcie

Jest taki zmierzch każdego roku, który jednoczy wszystkich przy wigilijnym stole. Jest taka nadzieja, która wlewa się w nasze serca wraz z życzeniami składanymi przez najbliższych. Jest wreszcie taka Miłość, która rodzi się raz w roku dla każdego.

Niech te Święta Bożego Narodzenia będą przeżywane w atmosferze radości i nadziei, w cieple domowego ogniska i wśród najbliższych. Nowy Rok zaś niech przyniesie spełnienie najskrytszych marzeń i obdaruje wszelką pomyślnością!

Tego życzą Dyrekcja, grono pedagogiczne i pracownicy ZNNS w Tarnowie

Czytaj więcej o: ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma