Kalendarium

Wtorek, 2015-05-05

Imieniny: Irydy, Tamary
Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

2015-05-27
Powiększ zdjęcie

 W dniu 29 kwietnia 2015 roku, uczniowie klas drugich przypomnieli nam dlaczego 3 Maja to ważny dzień w dziejach naszej ojczyzny.
Młodzież wcieliła się w postaci epopei narodowej" Pana Tadeusza", prezentując fragment " Koncert Jankiela", który podkreśla jak ważne dla naszego kraju są pojęcia: patriotyzm, odwaga, bohaterstwo. Na zakończenie uczniowie zatańczyli poloneza, który obok mazura i krakowiaka jest najstarszym polskim tańcem.
Przedstawienie okazało się sukcesem, gromkie brawa, bisy... . Oczywiście to wielka zasługa naszych aktorów, ale przede wszystkim p. Marzeny Nowakowskiej, która z wielkim zaangażowaniem sprawowała opiekę nad tą patriotyczną uroczystością.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

PROJEKTY GIMNAZJALNE 2015

2015-04-28
Powiększ zdjęcie

W dniu 28 kwietnia odbyły się projekty gimnazjalne klas II gimnazjum. Na prezentację zostali zaproszeni uczniowie klas pierwszych, którzy z wielkim zainteresowaniem śledzili pracę swoich starszych kolegów.
Dla uczniów jest to obowiązkowy etap ich szkolnej edukacji i jeden z warunków ukończenia nauczania w gimnazjum.
Prezentacjom zawsze towarzyszy nerwowa atmosfera, która jest jak najbardziej zrozumiała; młodzież prezentuje efekty swojej wielomiesięcznej pracy i zależy im, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Czytaj więcej o: PROJEKTY GIMNAZJALNE 2015

MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE- KRAKÓW 2015

2015-04-24
Powiększ zdjęcie

Kraków wielu z nas kojarzy się z przepięknymi zabytkami klasy światowej, z Wawelem, Sukiennicami i historią Polski zapisaną w wielu zabytkach. Okazuje się jednak, że jest to także miasto, które wspiera wiele dyscyplin sportowych na najwyższym- międzynarodowym  poziomie.

Uczniowie ZNNS mieli okazję przekonać się o tym sami, mogli bowiem obejrzeć dwa z kilkunastu meczów, które odbywały się w Tauron Arenie w Krakowie w ramach Mistrzostw Świata    w Hokeju na Lodzie I Dywizji 2015. Tak wielka impreza zagościła do byłej stolicy Polski po raz pierwszy, a my mogliśmy dopingować drużyny w duchu zdrowej rywalizacji i cieszyć się ze zwycięstw poszczególnych drużyn.

Niezapomniane wrażenia to najlepsza pamiątka z tak udanego wyjazdu. Cieszymy się także szczęściem jednego z naszych kolegów- Nikodema z klasy VIA, któremu udało się zdobyć krążek, którym hokeiści rozgrywali pierwszy mecz. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele takich sportowych emocji przed nami!

LINK DO ALBUMU

(tekst: Magdalena Barnaś)

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA LODZIE- KRAKÓW 2015

EGZAMIN GIMNAZJALNY

2015-04-22
Powiększ zdjęcie

Od wtorku uczniowie 3 klasy gimnazjum przystąpili do egzaminów,  które wieńczą naukę III etapu edukacyjnego.  

W pierwszym dniu młodzież zmagała się z częścią humanistyczną; drugi dzień poświęcony był przedmiotom przyrodniczym i matematyce. Ostatniego dnia zmierzyli się z językami obcymi na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Atmosfera była spokojna, chociaż stres nie opuszczał gimnazjalistów.  

Wyniki poznamy w  czerwcu. 

Wierzymy,  że sprostali zadaniom i uzyskają wysokie wyniki, czego im życzymy.

 

LINK DO ALBUMU

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: EGZAMIN GIMNAZJALNY

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015

2015-04-10
Powiększ zdjęcie

Choć w kalendarzu 1 kwietnia, żaden z uczniów klas szóstych w całej Polsce nie miał wątpliwości, że ten dzień to nie Prima Aprilis. Ponad 350 tys. szóstoklasistów zmierzyło się z zadaniami z języka polskiego i matematyki, ale również z języka angielskiego. To pierwszy sprawdzian w nowej formule, na szczęście naszym uczniom nie przysporzył żadnych problemów. Nasi szóstoklasiści podeszli do sprawdzianu skoncentrowani, ale uśmiechnięci. Wyrażamy głębokie przekonanie, że taka postawa zaowocowała wysoką liczbą punktów na sprawdzianie.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Magdalena Barnaś)

Czytaj więcej o: SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY 2015

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma