Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym zespole (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Aktualności NNSP

Jesteś tu: » Aktualności » Aktualności NNSP
  • WYCIECZKA KLAS IV NA JAMNĄ

17 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w krajoznawczej wycieczce na Jamną. Jamna to szczyt w centralnej części Pogórza Rożnowskiego, położony w malowniczej scenerii, wśród lasu. Okolice góry i wsi Jamna rozsławiła jedna z większych, w południowej Polsce, bitew partyzanckich podczas II wojny światowej. Uczniowie wraz z opiekunami dotarli na szczyt góry, gdzie  obok kościoła, znajduje się pomnik poświęcony pamięci poległym mieszkańcom wsi. Dzieci zeszły również do Doliny Krzyży, kolejnego miejsca pamięci. Kolejnym punktem wycieczki były gry i zabawy na palcu zabaw obok Bacówki. Uczniowie spędzali czas grając w piłkę nożną, siatkową, korzystając z rozmaitych możliwości wspomnianego palcu zabaw. Ostatnim punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek na ognisku obok schroniska. Mimo zmiennych warunków pogodowych (przed zejściem z góry uczestnicy wycieczki byli zmuszeni włożyć płaszcze przeciwdeszczowe), dzieci spędziły miło czas poza szkołą. Uczniowie lekko zmęczeni, umorusani i szczęśliwi powrócili na szkolny parking.

(tekst: Magdalena Janiga)

WYCIECZKA KLAS IV NA JAMNĄ
  • DZIEŃ SYGNALIZATORA

W  ramach akcji "Odblaskowa szkoła"10.10.2014 r.nasza placówkę odwiedziła tarnowska telewizja. W związku z Dniem Sygnalizatora dzieci ubrane były w barwne-odblaskowe stroje, dzięki którym były zauważalne. Dominowały kolory: pomarańczowe, żółte, zielone i czerwone. Akcja uświadamia młodym ludziom jak ważne jest bycie dobrze widocznym na drodze.

LINK DO FILMU

(tekst: Justyna Dudziak)

DZIEŃ SYGNALIZATORA
  • WYCIECZKA KLAS V DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO

Jesienna aura sprzyja kontemplacji przyrody i podziwianiu barwnych krajobrazów pięknych zakątków Polski. Dlatego uczniowie klasy 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

W drodze do Ojcowa młodzież mogła podziwiać białe skały wapienne wyróżniające się na tle żółto – czerwonych liści drzew. Oświetlone porannymi słońca robiły niesamowite wrażenie.

Zwiedzanie rozpoczęto od spaceru po ruinach zamku, który został zbudowany dla Kazimierza Wielkiego w XIV w. Następnie młodzi odkrywcy poznawali mroczne zakamarki Groty Łokietka. W ciemnych zakątkach kryły się charakterystyczne stalagmity, stalaktyty i inne formy skalne, które uczniowie poznali na zajęciach z przyrody. Eksploracja jaskini okazała się równocześnie ciekawą lekcją historii, gdyż wspomniana grota stanowiła niegdyś kryjówkę Króla Łokietka. Obecnie jednak, zamiast historycznej postaci, można tu spotkać nietoperze, które zapadają  w zimową hibernację.

W muzeum przyrodniczym uczniowie obejrzeli film 3D prezentujący historię powstania Ojcowskiego Parku  Narodowego. Ponad to, przyjrzeli się eksponatom fauny i flory występującej na jego terenie.

Ostatnim punktem wycieczki był spacer pod skałę zwaną Maczugą Herkulesa. Siedząc u jej stóp słuchano legend opowiadanych przez przewodnika i podziwiano wznoszący się nieopodal zamek w Pieskowej Skale.

Śmiało można stwierdzić, że ten dzień pełen wrażeń, bogaty w  nowe doświadczenia stanowił doskonałą lekcję historii i przyrody w terenie.

(tekst: Anita Sterna)

WYCIECZKA KLAS V DO OJCOWSKIEGO PARKU NARODOWEGO
  • WYCIECZKA KLAS III NA RANCZO "PASJA"

26 września uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce na rancho „Pasja” położonym malowniczo wśród lasu - 2 km od centrum Brzeska. Dla uczestników wyprawy przewidziano szereg atrakcji, wśród nich przejażdżka konna, jazda po torze terenowym na quadach, zabawa w suchym basenie z piłeczkami oraz w dwupoziomowym pawilonie przygód, zwanym też „Małpim gajem”. Dzieci sprawdzały swoją celność strzelając z łuku, próbowały sił pokonując pionową trasę na ściance wspinaczkowej. Cieszyły się zjazdem tyrolskim, skakały na batutach oraz zjeżdżały z zakręconej zjeżdżalni. Pomimo zmiennej pogody uczestnikom wycieczki humory dopisywały. Po zakończonej zabawie uczniowie posilili się drożdżówką i ciepłą herbatą, zakupili pamiątki i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

(tekst: Małgorzata Maciaszek)

WYCIECZKA KLAS III NA RANCZO
  • ZAKOŃCZENIE RYWALIZACJI O LITERACKA NAGRODĘ NOBLA

Uczniowie klasy IIIB zakończyli rywalizację o Literacką Nagrodę Nobla. W czasie pożegnalnego ogniska odbyło się wręczenie nagrody.

Laureat Literackiej Nagrody Nobla:
Patrycja Reczko za powieść „Mieszkańcy Plutona”.

Zwycięzca otrzymał Nagrodę Nobla, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale kandydatów. Otrzymali również swoje oprawione powieści wraz z obrazkami.

Organizatorem konkursu była mgr Gabriela Zaucha.
Szczególne podziękowania składamy firmie VECTOR, która wykonała i ufundowała Nagrodę Nobla oraz pamiątkowe medale.

ZAKOŃCZENIE RYWALIZACJI O LITERACKA NAGRODĘ NOBLA