Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2015-11-12
Powiększ zdjęcie

11 listopada to w sercach wszystkich Polaków szczególna data. 97 lat temu nasi rodacy wyswobodzili się spod ręki zaborców. Dziś w naszej szkole zastanawialiśmy się, czym jest patriotyzm. Klasa IVB pod kierunkiem pani Magdaleny Barnaś przygotowała montaż słowno- muzyczny, w którym podjęto próbę udzielenia odpowiedzi na to, w jaki sposób my dziś postrzegamy miłość do ojczyzny i jak możemy ją okazywać. Młodzi aktorzy w bardzo obrazowy sposób mówili o szacunku dla języka polskiego czy wspólnym dopingowaniu polskich sportowców.

W dalszej części akademii uczniowie klasy IIIA gimnazjum przygotowani przez pana Mateusza Michalskiego- naszego historyka, wcielili się w maturzystów z roku 1939, którzy chcieli żyć pełnią życia i cieszyć się urokami dorosłości po zdaniu egzaminu dojrzałości. Ale wszystko to zostało przerwane przez wybuch II wojny światowej….

Choć nostalgia i refleksja zagościły w naszych sercach, pamiętamy, że obok nich królują duma i radość, że my dziś możemy dziś w pełni korzystać z uroków wolnej ojczyzny i pamiętać, że swoim przykładem pokazujemy młodym pokoleniom, czym jest miłość do ojczyzny.

Czytaj więcej o: ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

WYCIECZKA KLASY VIB I IG DO CHĘCIN

2015-11-10
Powiększ zdjęcie
Klasy VIB i IG spędziły wspaniały dzień poznając uroki Gór Świętokrzyskich. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzenie jaskini Raj. Niesamowitość miejsca kazała nam zostać w Chęcinach i ich okolicach na dłużej. Odwiedziliśmy więc jeszcze Centrum Neandertalczyka, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Na koniec odwiedziliśmy zamek w Chęcinach, gdzie mogliśmy wziąć udział w zajęciach związanych z rycerskim rzemiosłem. Zwiedzanie takich miejsc jest nie tylko ciekawą formą rekreacji, ale również doskonałą okazją do poszerzania wiedzy historycznej i przyrodniczej. My na pewno wiele się nauczyliśmy!
Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLASY VIB I IG DO CHĘCIN

ODBLASKOWA DYSKOTEKA

2015-10-21
Powiększ zdjęcie

Za nami wielkie emocje związane z odblaskową dyskoteką! Już po raz kolejny ta szalona zabawa była okazją do przypomnienia, że widoczność na drodze - I NIE TYLKO - jest dla nas priorytetem ;) Podczas wspólnej zabawy uczniowie wzięli także udział w odblaskowym pokazie mody zorganizowanym przez panią Karolinę Dumańską, jak również pod czujnym okiem pani Elżbiety Sperki-Jarosz  zaprezentowali się w konkursie najlepszych odblaskowych fryzur. Wybrano również odblaskowych króla i królową balu

Serdeczne dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak udanej zabawy,  a w szczególności gorące podziękowania składamy na ręce nieocenionego i niezawodnego DJ’a- pana Pawła Jarosza.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Magdalena Barnaś)

Czytaj więcej o: ODBLASKOWA DYSKOTEKA

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

2015-10-15
Powiększ zdjęcie

,,Nie rzeczywistość  sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory”- te słowa Henryka Sienkiewicza chyba najpełniej odnoszą się do złożonego, ale jednocześnie pięknego procesu wychowania. W ten trud wpisane są chwile zwątpienia, porażki, ale również momenty szczęścia, dumy i pewności, że wspólnie możemy osiągnąć wiele. To właśnie nauczyciele, dyrekcja, ale również wszyscy pracownicy szkoły przyczyniają się do osiągania przez uczniów nowych szczytów ich możliwości, pokonywania przeciwności losu. W tym szczególnym dniu między innymi o tym pragnęliśmy pamiętać uczestnicząc w akademii przygotowanej przez panią Marzenę Nowakowską wraz z klasami I i IIIA i IIIB gimnazjum. Były chwile wzruszeń, ale był również czas na podziękowania. Takie chwile pozostają w naszej pamięci na długo!

Czytaj więcej o: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

NAUCZYCIELE ZNNS WSPIERAJĄ AKCJĘ "ODBLASKOWA SZKOŁA"

2015-10-15
Powiększ zdjęcie

14 października postanowiliśmy zorganizować Dzień Chodzenia w Odblaskach. Akcja ta- ciesząca się wielkim zainteresowaniem ze strony rodziców i uczniów- nie mogła zostać obojętną także dla nauczycieli, którzy przecież powinni świecić własnym przykładem. Aby jeszcze bardziej podkreślić wagę tego przedsięwzięcia, zaprosiliśmy do naszej szkoły lokalną telewizję; ci najmłodsi i ci trochę starsi zaprezentowali swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze i udowodnili, że mogą i chcą czuć się bezpiecznie w każdej sytuacji. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i zachęcamy ich do dbania o bezpieczeństwo przez cały rok.

Czytaj więcej o: NAUCZYCIELE ZNNS WSPIERAJĄ AKCJĘ "ODBLASKOWA SZKOŁA"

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma