Kontakt

Zespół Niepublicznych Niepłatnych Szkół

ul. Błotna 2

33-100 Tarnów

14 6217511

sekretariat@nn-szkola.pl

Jesteś tutaj: Start

Strona główna


Artykuły

ZIELONA SZKOŁA - NIEZBĘDNIK

2016-05-24

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

2016-05-12

Nie warto mieszkać na Marsie,
nie warto mieszkać na Wenus.
Na Ziemi jest życie ciekawsze
powtarzam to każdemu.

Bo Ziemia to wyspa , to wyspa zielona,
Wśród innych dalekich planet.
To dom jest dla ludzi, dla ludzi i zwierząt,
Więc musi być bardzo zadbany.

Dbamy o Ziemię ! Takie właśnie hasło przewodnie towarzyszyło wszystkim podopiecznym Niepublicznego Niepłatnego Przedszkola w Tarnowie w dniu 22 kwietnia. We wszystkich grupach przedszkolnych prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacenie wiedzy z dziedziny ekologii. Podczas obchodów tego dnia dzieci chętnie opowiadały jak należy dbać o nasza planetę. Starszaki wyruszyły sprzątać świat, utrwalając przy tym wiedzę z zakresu segregacji śmieci. Maluszki z masy solnej wykonały rzeźbę Ziemi, a następnie także wyruszyły na ekologiczny spacer podziwiając piękno otaczającej nas przyrody. W tym dniu nie zabrakło też piosenek ekologicznych oraz wspólnych zabaw i pląsów.

(tekst: Sylwia Kaziród)

Czytaj więcej o: ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU

KONKURS PLASTYCZNY "OKŁADKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"

2016-05-12

Kwiecień w Niepublicznym Niepłatnym Przedszkolu upłynął pod hasłem „Moja ulubiona książka”. W miesiącu tym przypadają również dwa ważne święta związane
z rozpowszechnianiem zainteresowania książką jako źródłem wiedzy. 2 kwietnia  przypada „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci”, jest to również dzień narodziny Hansa Christiana Andersena. Natomiast Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. W związku z tymi wydarzeniami w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs pod hasłem „Okładka mojej ulubionej książki”. Technika oraz format pracy pozostały dowolne. Adresatami konkursu były wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w konkursie i za pomocą różnych technik plastycznych zaprojektowały okładkę swojej ulubionej książki. Konkurs przyczynił się do rozpowszechnienia zainteresowania książką oraz do pobudzania wyobraźni dzieci.

(tekst: Sylwia Kaziród)

Czytaj więcej o: KONKURS PLASTYCZNY "OKŁADKA MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI"

WYJAZD NA MECZ DO KRAKOWA

2016-05-09
Powiększ zdjęcie

6 maja o godzinie 20:30 odbył się mecz piłki nożnej polskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok. Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego - Michała Wójcika, Dawida Lewandowskiego i Sebastiana Wardzały udali się na mecz autokarem.Zajęliśmy miejsca na "sektorze szkolnym" i od samego początku kibicowaliśmy drużynie Wisły. Mecz był bardzo ciekawy, Wisła wygrała i wszyscy w bardzo dobrych humorach wracaliśmy do Tarnowa, w przerwie meczu kontuzjowany piłkarz Wisły Kraków, reprezentant Słowenii - Boban Jovic rozdawał autografy i robił sobie wspólne zdjęcia z kibicami. Napewno to nie ostatni wyjazd na mecz Wisły do Krakowa.

LINK DO ALBUMU

(tekst: Michał Wójcik)

Czytaj więcej o: WYJAZD NA MECZ DO KRAKOWA

WYCIECZKA KLASY IIIBG DO KRYNICY

2016-05-02
Powiększ zdjęcie

Dnia 2.05.2016 r. klasa III GB uczestniczyła w wycieczce do Krynicy. Uczniowie chętnie korzystali z uroków uzdrowiskowej miejscowości. Pod czujnym okiem wychowawcy - pani Agnieszki Długosz - Ordyczyńskiej zwiedzili historyczną Pijalnię Wód oraz Górę Parkową. Wycieczka była miłą odskocznią od codziennych obowiązków, a także relaksem po maratonie egzaminów gimnazjalnych.

(tekst: Justyna Dudziak)

Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLASY IIIBG DO KRYNICY

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Megamatma